آموزش استفاده از زمانبندی ها در ماینیتور

هشدارها و اکشن ها

در این پست می خواهیم یکی از قابلیت های مهم و کاربردی نرم افزار ماینیتور را به شما معرفی کنیم. Schedules این امکان را به شما می دهد که اکشن ها و هشدارهای مختلفی بر اساس نیازها و خواسته های خود برنامه ریزی کنید. شما می توانید شرط های مختلفی تعریف کنید که در صورت تحقق این شرط ها کار خاصی توسط نرم افزار به صورت خودکار انجام شود. مثلا می توانید تعیین کنید که با کاهش هش ریت دستگاه از حد مجازی،‌ دستگاه رستارت شود، یا با افزایش دمای دستگاه از مرز تعیین شده، هشداری برای شما ارسال شود.

برای تعریف یک زمان بندی از پنل خود به منوی "Schedules" مراجعه کنید. در این مرحله شما ابتدا باید یک Action تعریف کنید. منظور از Action همان کاری است که نرم افزار در شرایط خاصی باید انجام دهد. پس از تعریف action به سراغ تعریف job خواهیم رفت که در آن شرایطی که در آن باید action اجرا شود، تعریف می شود.برای تعریف action بر روی دکمه "Add New Action" کلیک کنید. در پنجره باز شده ابتدا نوع action خود را انتخاب کنید. گزینه های قابل انتخاب برای نوع action عبارتند از:

    - Pool: برای تغییر آدرس استخرهای ماینینگ دستگاه ها

    - Frequency: برای تغییر فرکانس کاری دستگاه ها (در حال حاضر فقط برای دستگاه های برند Ebang)

    - autopilot: برای تغییر تنظیمات مربوط به قابلیت autopilot (در حال حاضر فقط برای دستگاه های برند Ebang)

    - Reboot Device: برای رستارت کردن دستگاه.

    - Restart cgminer: برای رستارت کردن سرویس cgminer بر روی دستگاه ها

    - SMS Alert: برای ارسال هشدار از طریق sms

    - Notification Alert: برای ارسال هشدار از طریق push notification

   - Has Condition : با انتخاب این گزینه برای اجرای اکشن شرط تعریف می کنید.( به عنوان مثال در صورتی که هش ریت کم باشد دستگاه  ریستارت شود


پس از انتخاب نوع action، سایر اطلاعات مورد نیاز را نیز وارد کرده و دکمه Submit را بزنید.
سپس باید برای action ای که ساختید یک job بسازید و یا آن را به یکی از job های موجود اضافه کنید. برای ایجاد job جدید بر روی دکمه "Add New Job" کلیک کنید و در پنجره باز شده ابتدا یک نام برای job خود انتخاب کنید. پس از وارد کردن نام، در بخش "Job Timing" زمانبندی دلخواه خود را انتخاب کنید. برای مثال اگر می خواهید شرایط برای اجرای action تعریف شده هر ۵ دقیقه یک بار اجرا شود، باید تب minutes را کلیک کرده و عدد ۵ را انتخاب کنید. سپس بر روی دکمه زیر این بخش کلیک کرده و دکمه "Add/Edit Device List" را فشار دهید. در پنجره باز شده می توانید دستگاه هایی که می خواهید action مورد نظر بر روی آن ها اجرا شود را از لیست دستگاه هایتان انتخاب کنید و بر روی دکمه Close کلیک کنید. پس از انتخاب دستگاه ها، در قسمت "Select Action To execute"، از لیست موجود، action ای که قبل تر ساختید را انتخاب کنید. شما می توانید برای یک job چندین action انتخاب کنید، برای این کار باید دکمه "Next Action" را فشار دهید.
از متداول ترین استفاده های زمانبندی برای تنظیم هشدار برای افزایش دما، کاهش هش ریت یا کاهش سرعت چرخش فن های دستگاه ها می باشد که در صورت بروز هر کدام از آن ها نرم افزار شما را از طریق ارسال sms یا notification با خبر سازد. همچنین شما می توانید از این امکان برای تغییر  زمانبندی شده استخرها، رستارت کردن دوره ای دستگاه ها و یا هر سناریوی دیگری که لازم داشتید استفاده کنید.