ویجت ها در ماینیتور

برای افزایش راحتی دسترسی، ماینیتور یک ویژگی برای ایجاد یک داشبورد سفارشی ارائه می‌کند، که به کاربران کمک می‌کند آنچه را که می‌خواهند انتخاب کنند تا داده‌های مورد نظر را به روشی مفید دریافت کنند. ویجت های مختلفی برای ایجاد یک داشبورد سفارشی وجود دارد تا به راحتی تمام داده های مورد نظر شما را نظارت کند. که برای استفاده بر روی صفحه نمایش بزرگ و دیوار مانیتورینگ بسیار مفید است.

برای افزودن ویجت ها با کلیک بر روی ویجت ها از منوی کناری و کلیک بر روی  در گوشه سمت چپ صفحه  بروید. می‌توانید ویجت‌های موجود را در پایین ببینید.

 

نمودارهای فارم:

با کلیک بر روی نمودارهای فارم، در منوی باز شده، می توانید فارم مورد نظر خود را انتخاب کنید تا اطلاعات آنها در صفحه ی ویجت ها اضافه شود. این ویجت ها نمودارهای متعددی را برای میانگین هش ریت، دما، حداکثر دما و دستگاه های فعال نمایش می دهند.

 


برای مشاهده دما و رطوبت محیطی فارم، باید سنسورها را نصب کنید و کنترلر را با Raspberry Pi تنظیم کنید.

اطلاعات استخرها:

با کلیک بر روی داده های استخر، در منوی باز شده، می توانید استخرهای قبلا متصل شده را انتخاب کنید. اگر قبلا استخر را اضافه نکرده اید، Add new pool را انتخاب کرده و برای افزودن کلیک کنید.

در ویجت ایجاد شده می توانید استخرهای خود را وصل کنید. برای اطلاعات بیشتر در مورد نحوه اتصال استخرها، این مقاله را بخوانید: آموزش اتصال استخرها به ماینیتور

 

 

هشدارها:

اگر هشدارها را انتخاب کنید، می‌توانید همه هشدارها و اعلان‌ها را به صورت زنده ببینید. می‌توانید هشدارها را با کلیک کردن روی هر وضعیت فیلتر کنید: هشدار، خطا، اطلاعات، موفقیت.

 


می توانید هشدارها را حذف کنید یا با کلیک بر روی دکمه جزئیات در مقابل هر هشدار، اطلاعات دستگاه را مشاهده کنید.

 

نمودار برندها/مدل ها:

این ویجت توزیع برند ماینرهای فعال شما را در فارم شما نشان می دهد.

 

با کلیک بر روی هر برند می توانید مدل های آن را مشاهده کنید.

 

نمودار وضعیت دستگاه:

این ویجت نمودار وضعیت ماینرهای فعال شما را نشان می دهد، می توانید وضعیت دستگاه را به صورت هش ریت کم، عادی، بیش از حد گرم شده و قطع شده ببینید.

 


دستگاه‌هایی که بیش از حد گرم شده‌اند، دستگاه‌هایی با نرخ هش ریت پایین، دستگاه‌های با هش ریت صفر، دستگاه‌های قطع شده:

این ویجت‌ها فهرستی از وضعیت‌های دستگاه مرتبط را نشان می‌دهند. شما می توانید مقادیر پیش فرض هر  کدام را تغییر دهید. به عنوان مثال، مقادیر بیش از حد گرم شده را می توان برای هر دستگاه تعریف کرد و شما آنها را از لیست دستگاه مدیریت می کنید.

 

  • این لیست ها هر 10 دقیقه به طور خودکار به روز می شوند.

  • با کلیک بر روی هر دستگاه، اطلاعات دستگاه را مشاهده خواهید کرد.

  •  با کلیک بر روی دکمه  در گوشه سمت چپ صفحه می توانید ویجت های مورد نظر خود را حذف کنید. همچنین، شما می توانید آنها را با دکمه  ی  جابجا کرده و با دکمه ی   اندازه آنها را تغییر دهید.

  •  تغییراتی که در این صفحه ایجاد می‌کنید فقط در مرورگر فعلی شما اعمال می‌شود، بنابراین می‌توانید در هر مرورگری که استفاده می‌کنید تنظیمات متفاوتی داشته باشید.

 

توجه داشته باشید که: صفحه ویجت ها در نسخه بتا است، ممکن است در تعامل با ویجت ها با مشکلاتی مواجه شوید. وقتی این اتفاق افتاد، صفحه را بازخوانی کنید.