حل مشکلPLL و فرکانس در دستگاه های Ebang

در دستگاه های ebit  محصول شرکت Ebang مدیریت فرکانس دستگاه به خوبی اتفاق نمی افتد . به عنوان مثال زمانی که دمای محیط و دستگاه بالا میرود کنترلر  ebit به صورت خودکار جهت جلوگیری از خرابی و یا ایجاد صدمه به دستگاه، PLL دستگاه را کاهش می دهد که در عین حال HashRate دستگاه نیز کاهش پیدا میکند. تا اینجای کار مشکلی وجود ندارد. ولی وقتی دما کاهش پیدا میکند کنترلر، PLL دستگاه را افزایش نمی دهد و همچنان با HashRate  پایین به کار خود ادامه می دهد. و این موضوع باعث کاهش راندمان کاری و درآمد تولیدی دستگاه ها می شود.

البته مشکل دیگری هم هست . کنترلر  ebit  زمانی PLL را کاهش می دهد که دما به شدت افزایش پیدا کرده و به حد خطر رسیده است و این امر باعث آسیب به برد و قطعات دستگاه در  طولانی مدت خواهد شد.

اما راه حل چیست؟

قابلیت AutoPilot  نرم افزار ماینیتور (Mineitor) راه حل این مشکل خواهد بود.با تنظیم  حداکثر دما، حداکثر فرکانس  و هش ریت مورد انتظار خود در صفحه تنظیمات پنل کاربری، نرم افزار ماینیتور، با کنترل PLL یا فرکانس کاری دستگاه های شما این مشکل را رفع خواهد کرد.

ماینیتور به صورت هوشمند و بر اساس داده های موجود شامل دما ، هش ریت و سابقه دستگاه و  همچنین تنظیمات اعمال شده توسط شما، دستگاه شما را به صورت خودکار رصد خواهد کرد و  همواره با هدف افزایش کارایی و عمر دستگاه، فرکانس را در بهینه ترین حالت قرار خواهد داد. این قابلیت در فصول گرم سال و یا مناطقی که تغییرات دمایی در طول شبانه روز زیاد است، بیش تر مورد نیاز می شود و می تواند به طور چشم گیری باعث افزایش بازده دستگاه های ماینر شما و در نتیجه افزایش درآمد شما شود.

   حالت Autopilot در حال حاضر فقط برای دستگاه های ماینر برند Ebang  در دسترس است. 

 این ویژگی منحصر به فرد به شما این امکان را می دهد که با تعریف حداکثر دما، حداکثر فرکانس کاری قابل تنظیم و هش ریت مورد انتظار خود، دستگاه های ماینر خود را همواره در بهینه ترین حالت قرار دهید. نرم افزار ماینیتور توسط الگوریتم  هوشمند خود با تغییر فرکانس کاری دستگاه (با در نظر گرفتن پارامترهای تنظیم شده توسط شما)، دستگاه را همیشه در بهینه ترین حالت کاری نگه می دارد. این کار باعث افزایش کارایی، طول عمر و درآمد تولیدی دستگاه ها می شود.

برای فعال کردن این ویژگی، به صفحه دستگاه ها در پنل خود بروید، مدل Ebang را انتخاب کنید، سپس ماینرهایی را که می خواهید این ویژگی را فعال کنید انتخاب کنید و روی دکمه Autopilot در بالا کلیک کنید.


در منوی باز شده، مقادیر مورد نظر خود را بنویسید.


  • حداکثر فرکانس مجاز برای دستگاه: بالاترین فرکانس قابل تنظیم را در ماینر وارد کنید. به عنوان مثال، 760 برای e10.1

  • حداکثر دمای مجاز برای دستگاه: بالاترین دمای قابل تنظیم را در ماینر وارد کنید. به عنوان مثال، 85 برای e10.1

  • حداقل هش‌ریت مورد انتظار دستگاه: هش‌ریتی را وارد کنید که می‌خواهید ماینر در آن حالت به‌طور ایده‌آل کار کند. 18 TH/s برای e10.1

روی پیکربندی کلیک کنید.

  می توانید لیست تغییرات فرکانس خودکار اعمال شده توسط ماینیتور  را از منوی logs/Configuration مشاهده کنید: مانند شکل زیر: